Domů » Zoo Jihlava má zatím od začátku roku rekordní návštěvnost

Zoo Jihlava má zatím od začátku roku rekordní návštěvnost

Během července a srpna navštívilo Zoo Jihlava více než 146.000 návštěvníků. Od začátku letošního roku je tak zatím celková návštěvnost 296.228 lidí.

Zoo Jihlava si zatím udržuje svůj status nejnavštěvovanějšího turistického cíle na Vysočině a jedné z nejoblíbenějších zoo v ČR. Od začátku roku do konce srpna prošlo jejími branami 296.228 návštěvníků, což je za dané období zatím historicky nejvíc. Oproti loňskému roku, který byl v tomto rekordní, mírně poklesla návštěvnost za dva prázdninové měsíce červenec a srpen. O to více nás však těší, že i přesto navštívilo zoo takové množství lidí a daří se nám návštěvnost rozložit i do dalších měsíců v roce. Zda se nám to podaří i na konci roku na podzim a na začátku zimy, ukáže čas, počasí a doufáme, že také zájem o zoo ze strany návštěvníků.

Srpnem však letní sezona v Zoo Jihlava nekončí! Otevírací doba je v září stejná jako v létě. To znamená, že do zoo se návštěvníci dostanou do 18. hodin a poté v ní mohou setrvat ještě klidně další dvě hodiny. V podvečer je v tuto dobu ještě stále dostatek světla a navíc s čím dál kratšími dny mohou návštěvníci pozorovat i zajímavá noční a soumračná zvířata. Až do konce září mimo středy navíc stále pokračují i oblíbené letové ukázky dravců a sov.

Z akcí v září se můžete těšit na tři představení Horáckého divadla Jihlava – Kniha džunglí, dále na Běh pro Zoo Jihlava a přednášku Chráníme mořské želvy.

Představení Kniha džunglí budou hrát herci HDJ v zoo ve dnech 6., 13. a 14. září od 18:30 hodin. Vstupné na představení je nutné dopředu zakoupit výhradně na pokladně Horáckého divadla Jihlava, nebo na jejich webových stránkách!

Běh pro Zoo Jihlava se bude konat v sobotu 17. 9. 2022 od 14. hodin. Start bude na Dopravním hřišti Jihlava a bude připravena dětská trať na 500 m a amatérská trať pro dospělé v délce 3 km. Startovné bude 250 Kč. Více informací naleznete na facebookové události: Běh pro Zoo Jihlava. Spolupořadateli jsou Zoo Jihlava, Městská policie Jihlava a Atletika Jihlava. Výtěžek z akce poputuje na podporu chovu zvířat v jihlavské zoo.

Ve středu 21. září od 17. hodin bude v centru PodpoVRCH v Zoo Jihlava připravena přednáška Hany Svobodové o ochraně mořských želv v Indonésii. Hana Svobodová v Indonésii částečně žije a ochraně mořských želv zasvětila prakticky celý svůj život. Vstupné na akci bude zdarma díky dotaci MŽP.

Autor: Martin Maláč

Foto: archiv Hany Svobodové