Domů » Soutěže

Soutěže

Soutěže pro jednotlivce

TalentZOOm

Soutěže pro školy

Ve školním roce 2022 / 2023 se můžete zapojit do těchto soutěží:

KvíZOOvání – III. ročník

Přírodovědná soutěž Zlatý list?

Mobily pro gorily

 

KvíZOOvání – III. ročník

Pokyny k zoologické soutěži KvíZOOvání pro školy, kterou pořádá Zoologická zahrada Jihlava.

Soutěž probíhá ve třech kategoriích:

I. kategorie: žáci 1. a 2. třídy
II. kategorie: žáci 3. 5. třídy

III. kategorie: žáci 6. 9. třídy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií

Školní kolo

Školní kolo probíhá formou testu, který Vám zašleme elektronicky na začátku února. Školní kolo by mělo na škole proběhnout do 17. března 2023, kdykoliv podle možností jednotlivých škol a tříd. Zadání úloh pro I. kategorii čte vyučující a žáci zaznamenávají odpověď do tabulky  zakroužkováním správného obrázku. Žáci II. a III. kategorie mají k dispozici zadání a správnou odpověď označí X do tabulky. Odpověď vybírají z 3 možností A, B, C; vždy jen jedna odpověď je správná. Vyhodnocení provede vyučující. Za špatné odpovědi se body neodečítají. Čas na
vypracování není omezen.

Výsledkovou listinu za školu pro jednotlivé kategorie nám zašlete e-mailem nejpozději do 19. března 2023. 

Šest nejlepších žáků podle počtu bodů vytvoří tým (v každé kategorii), který postoupí do základního kola. Nemůželi se žák zúčastnit, můžete ho nahradit dalším v pořadí.

Základní kolo

Základní kolo bude probíhat v jihlavské zoo. K testovým otázkám bude zařazeno i poznávání živočichů na obrázcích a poznávání přírodnin. Žáci budou soutěžit v týmech složených maximálně
z šesti soutěžících. Každá škola se může zúčastnit pouze s jedním družstvem v jedné kategorii, tj. max. tři družstva 18 žáků. Termín, kdy škola přijde do zoo na základní kolo, si zvolí škola sama po domluvě v termínu od 20. března do 28. dubna, preferujeme čas od 11 hodin a později. Termíny domlouvejte se p. Kotoun, kotoun
@zoojihlava.cz, 565 596 963. Předpokládaná délka trvání základního kola je cca 45 minut. Po skončení máte možnost navštívit zoo. Pro všechny zúčastněné žáky základního kola máme připravenou odměnu.

Finále

Finálové kolo proběhne v úterý 16. 5. 2023 v Zoo Jihlava v dopoledních hodinách. V každé kategorii budou soutěžit 3 družstva, která získala nejvyšší počet bodů v základním kole. Žáci budou
soutěžit jako tým, součástí bude i praktický úkol v zoo. Výsledky ohodnotí soutěžní porota. Pro všechny zúčastněné žáky finálového kola máme připravenou odměnu.

PŘIHLÁŠENÍ DO KONCE LEDNA 2023 ZDE.

Ke stažení:
Propozice soutěže

Leták soutěže

Kontakt pro Vaše dotazy:  Ing. Aneta Kotoun, telefon: 565 596 963, email: kotoun@zoojihlava.cz

 

Přírodovědná soutěž Zlatý list

Zlatý list je soutěž kolektivů dětí ve věku 4.- 9. třídy, které mají zájem o přírodu. Na stanovištích soutěžní stezky odborníci prověřují znalosti dětí z různých přírodovědných oborů. Součástí hodnocení družstva je i praktická práce pro přírodu. Soutěž je postupová, má základní, krajské a národní kolo.

Více o soutěži na www.zlatylist.cz

Základní kolo pro Jihlavsko bude v Zoo Jihlava 24. 4. 2023.

PŘIHLÁŠENÍ DO KONCE BŘEZNA 2023 ZDE.

Vaše otázky nám posílejte na: kotoun@zoojihlava.cz

 

Mobily pro gorily

„Sbírka” starých mobilů a tabletů

Již od roku 2010 pomáhá Zoo Jihlava sběrem mobilů africkým gorilám. Za odevzdání mobilu k recyklaci do sběrné nádoby projektu „Pomáháme gorilám“ společnost REMA Systém vyplatí 10 Kč. Vybrané peníze pak putují přímo na ochranu divokých goril v Kamerunu.

Chcete pomoci?

Uspořádejte ve své škole „sbírku” starých mobilů a tabletů určených k recyklaci a doručte nám je do zoo nejpozději do konce školního roku. Škola, která jich dodá nejvíce, bude mít možnost si ve školním roce 2023 /2024 vybrat jeden náš výukový program zdarma.

Ale i když nevyhrajete, přispějete na dobrou věc.

https://www.rema.cloud/nase-projekty/

Vaše otázky nám posílejte na: kotoun@zoojihlava.cz

TalentZOOM

Máš rád přírodu a zvířata?

Chodíš rád do jihlavské zoo?

Baví tě bádat, pozorovat nebo fotit zvířata?

Je ti 12 až 17 let?

Pak je tady pro tebe

4.ročník

korespondenční soutěže

TalentZOOm

Každý měsíc až do konce školního roku budeš mít za úkol vyřešit zadání a to elektronicky zaslat do zoo. Odpovědi na otázky se dozvíš v knihách, na internetu nebo při pozorování zvířat v zoo, ve volné přírodě nebo i doma.

Účastníci zapojení do soutěže získají zajímavé ceny, vstup do zoo zdarma po dobu soutěže a účast na závěrečném setkání v Zoo Jihlava.

Přihlašujte se ZDE.

Více informací poskytne Ing. Karolína Tvrdá,  e-mail: tvrda@zoojihlava.cz, telefon 565 596 961 nebo je najdete na www.zoojihlava.cz.

Leták ke stažení

ZADÁNÍ – 1. kolo – únor 2023

ZADÁNÍ – 2. kolo – březen 2023