Domů » Zoo Jihlava dvakrát na druhém místě v soutěži Bílý slon

Zoo Jihlava dvakrát na druhém místě v soutěži Bílý slon

V prestižní chovatelské soutěži „Bílý slon“ občanského sdružení Česká ZOO se za loňský rok hned dvakrát umístili zaměstnanci Zoo Jihlava se svými zajímavými a vzácnými odchovy některých druhů zvířat.

V kategorii „Odchovek roku – Ostatní“, se chovatelé umístili na druhém místě s rozmnožením vzácných, krásně pestře zbarvených ještěrů leguánů fidžijských. V kategorii „Odchovek roku – Savci“ se chovatelé umístili také na stříbrné příčce s odchovem kočkovité šelmy margaye – ocelota stromového u kterého se jednalo o republikový prvoodchov.

Předávání ocenění chovatelům proběhlo v bývalém kapucínském klášteře ve Fulneku dne 16. května. Jednalo se již o 24. ročník odborné soutěže pro české a slovenské zoologické zahrady.

 

Den dětí v Zoo Jihlava

V neděli 3. června mohou všichni návštěvníci, zejména však děti, oslavit den dětí v jihlavské zoo. Začátek akce pro veřejnost je v 10:00 hodin, konec bude v 16:00. Pro rodinné týmy bude připravena zábavná soutěžní stezka nazvaná „Ze života zvířat“, která bude probíhat v areálu zoo. Každý dětský účastník dostane drobnou odměnu a všechny týmy budou zařazeny do slosování o zajímavé ceny, jakými jsou třeba vstupenky do vodního ráje, westernového městečka Šiklův mlýn, nebo propagační předměty do zoo. 0Součástí oslav dětského dne bude výstava výtvarných prací žáků zapojených do kampaně na ochranu pěvců jihovýchodní Asie, která bude probíhat ve výstavní místnosti africké vesnice Matongo. Chybět nebude ani oblíbené malování na obličej.

V centru PodpoVRCH si pak budou moci zájemci vyzkoušet virtuální realitu doslova na vlastní kůži a užít si spoustu skvělé zábavy.

 

Noc snů v Zoo Jihlava

V pátek 1. června od 18:00 hodin proběhne v Zoo Jihlava speciální akce pro handicapované děti, tentokrát s mentálním postižením. Tuto akci, která má za úkol, aby se v zoologické zahradě staly po jeden večer těmi nejvýznamnějšími návštěvníky právě různě postižené a nemocné děti, založila před rovnými dvaadvaceti lety rotterdamská zoo. Protože se akce konala večer, dostala název Dream night – Noc snů. Od té doby se k akci připojovaly každým rokem další a další zoologické zahrady po celém světě. Od roku 2014 pořádá Noc snů i Zoo Jihlava.

 

Tisková zpráva č. 10-18

autor: mm