Domů » Zoo dětem: Wifina v jihlavské zoo

Zoo dětem: Wifina v jihlavské zoo

 

Moderátor Dan Rchichev z pořadu České televize Wifina přijel se štábem natáčet do jihlavské zoo.

Ps: je to sympaťák

Je mu třináct let, je skromný ale sebejistý, introvert ale zároveň exhibicionista. Všechny tyhle povahy se skutečně vejdou do jednoho těla s pohlednou tváří a laskavým úsměvem. Řekla bych já ve svých 37letech a tuším, že třikrát mladší slečna by to popsala daleko intenzivněji a obsáhleji:-) Dan je prostě sypmpaťák!

Když v jihlavské zoo se štábem natáčel reportáže do Wifiny o našich babirusách a tygrech, neuniklo mi, jak se mladé slečny hihotají, fotí si ho a ukazují. A tak se prostě nabízela otázka, jak moc ho takový zájem těší, nebo ho naopak štve:

“Nejsou to jenom dívky. Neštve mě to. Je to příjemný, když vás lidi odchytnou třeba v obchoďáku a  chtějí se vyfotit nebo podepsat kartičku, tak to je hezký. Když jsou nějací fanoušci vlezlí, tak to už naštve. Ale patří to k tomu,” říká Dan, který působí skromným dojmem slušně vychovaného kluka. Na fotce ho můžete vidět s ředitelem Zoo Jihlava Janem Vašákem, se kterým natáčel rozhovor o tom, jak žijí tygři Cinta, Surya a Mau a jak se daří tygrům ve volné přírodě.

Dan točí Wifinu od léta, ale hraje už od sedmi let. S Wifinou jezdí natáčet dvakrát do měsíce. Většinou to je práce na celý den. Ve škole mu prý učitelé natáčení tolerují. A budou tolerovat do chvíle, kdy se rapidně zhorší jeho prospěch. Což doufá, že se nestane. Musí dohánět učení po “práci”. Rád by, aby se jednou herectví nebo moderace skutečně stali jeho profesí:

“Chtěl bych se pohybovat v branži. Moc by mě to bavilo. I když si myslím, že by to nebylo hlavní moje povolání. Spíš vedlejší koníček. Ale hodně důležitej pro mě.”

 

 

 “Jihlavská zoo je kouzelná a útulná,” loučí se po dni v zahradě Dan

“Jihlavská zoo se mi vážně moc líbí. Je tady zvíře vážně na každým kroku. Neni to jak v těch velkých zoo, kdy jdete a jdete a pak něco potkáte. Tady se stačí podívat doleva a je tam babirusa, pak doprava a jsou tam kočky a hned za vámi další zvíře. Líbí se mi jak je to tady útulný, všude stromky a různý doplňky. Vážně hezký, “ rozhlíží se po zahradě moderátor Wifiny Dan a já neskrývám radost z jeho pochvaly. V podstatě stále více a více chápu to, proč ho holky věku mojí dcery milují:

“Dane, máš holku?” Ptám se.
“Ne, nemám.”

“A jak by musela vypadat a jaká by musela být aby tě zaujala a měla šanci tě okouzlit?”

Začínám být trošku vlezlá, ale Dan rozhovor nevzdává.

“To je těžký, to se takle nedá říct. Holku teda nemám, jsem otevřenej všem nabídkám,”

směje se modrooký kluk s rošťáckým úsměvem, který vám představí jihlavskou zoo, respektive tygry a babirusy,  se svými kolegy a kamarády v pořadu Wifina na Déčku, v poslední listopadový pátek (30.11. v 15:50) a ve druhém díle hned týden na to (7.12.). Děkujeme za návštěvu a těšíme se!

 

Tento článek je součástí připravovaného dětského webu – Zoo dětem

autor: Olí Štrejbarová

foto: Olí Štrejbarová