Domů » Začátek června bude patřit dětem. A to hned dvakrát

Začátek června bude patřit dětem. A to hned dvakrát

Pro malé návštěvníky jsme si připravili různé aktivity, po absolvování dobrodružné stezky dokonce mohou získat vstup do zoo zdarma.

Na začátek června se vždy těší všechny děti. Mají totiž svůj svátek a my jsme na ně ani letos nezapomněli. Zoo Jihlava si připravila hned dvě akce, které budou věnovány dětem. V pátek 2. června se u nás bude konat Noc snů. „Je to speciální akce pro rodiny s dětmi s mentálním postižením,“ vysvětlila vedoucí vzdělávacího centra PodpoVRCH Pavla Jarošová. Účastníci se mohou těšit na večerní prohlídku zoo, zajímavá zastavení u zvířat a na hudební vystoupení skupiny Raraši v 18.30 na louce u dravců. Tu tvoří žáci a pedagogové Základní školy speciální a Praktické školy Jihlava. „Na tuto akci je nutná rezervace předem, vstup je zdarma,“ doplnila Jarošová. V naší zoo pořádáme Noc snů od roku 2014. Její historie je však mnohem delší. Poprvé speciální program pro dětské pacienty z nemocnice uspořádala v roce 1996 Zoo Rotterdam. Protože se akce konala za tmy, dostala jméno Dream Night – Noc snů. Postupně se začali přidávat další zahrady a v současnosti je do tohoto projektu zapojeno více jak 280 zoologických zahrad, akvárií a dalších organizací ve 38 zemích světa, včetně Zoo Jihlava.

V jihlavské zoo oslavíme i klasický Den dětí. A to v sobotu 3. června od 10 hod. Máme připravená komentovaná krmení, setkání u zvířat a stánek, kde naleznete různé hry či soutěže. Připravili jsme si také kvíz o mláďatech, který se bude ukrývat různě po areálu zoo. A pozor, děti mohou v tento den získat vstup do zoo zdarma! V letním kině, které se nachází za naší zahradou, bude Den dětí s Hitrádiem Vysočina. To si připravilo lesní stezku dobrodruhů se stanovišti na pěti kontinentech. Po jejím absolvování a předložení vyplněné hrací kartičky na pokladně zoo získá dětský účastník stezky vstup do zoo zdarma. Nebudou chybět ani oblíbené letové ukázky sov a dravců, na ty se můžete těšit v 11 a 15 hodin.


Připravené je komentované setkání u klokanů. Foto: Daniela Oberreiterová