Domů » Vítání prázdnin, vstup za korunu a večerní prohlídky. První prázdninový víkend bude v jihlavské zoo plný aktivit

Vítání prázdnin, vstup za korunu a večerní prohlídky. První prázdninový víkend bude v jihlavské zoo plný aktivit

Děti i dospělí se mohou těšit na bohatý program spojený s hrami a soutěžemi, odevzdat elektrospotřebič a získat vstup pro dítě zdarma nebo s vysvědčením s jedničkou získat vstup za korunu.

Tradičním předprázdninovým lákadlem do zoo je určitě akce „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“.  Pokud ve dnech 30. 6. 2023 až 2. 7. 2023 předloží děti na pokladně aktuální vysvědčení nebo jeho výpis, s aspoň jednou jedničkou, získají vstup do zoo jen za symbolickou 1 Kč. U vysvědčení stačí i jeho kopie, fotka v mobilu, nebo kladné slovní hodnocení.

První červencovou sobotu jsme si připravili tradiční akci Prázdniny začínají v zoo. Letošní téma je dovolenkové a proto má i náš zoostánek název Hurá na dovolenou! „Přijďte se pobavit i poučit, jaké suvenýry na vás mohou čekat na cestách. Soutěžit budeme o zmrzlinu, letní klobouky Bushman a poukazy do rodinného parku Robinson,“ láká na akci vedoucí vzdělávacího centra PodpoVRCH Pavla Jarošová. Akce potrvá od 10 do 16 hodin a celý den bude plný aktivit. U výběhu antilop a zeber bude připraven program „Den s antilopou Derbyho“. Návštěvníci se mohou těšit na malování na obličej, omalovánky, prohlídku přírodnin přímo ze Senegalu a nejrůznější suvenýry z Afriky. Spolek Chráníme mořské želvy prozradí, jaké je to být záchranářem mořských želv. Nejen želvy, ale i planetu můžeme zachránit tříděním odpadu. Více se o tom návštěvníci dozvědí ve stánku ProJihlavu, kde budou eko aktivity s želvou Matyldou. Bohatý program doplní Všeobecná zdravotní pojišťovna. Na jejich stánku zjistíte, co můžete udělat pro svoje zdraví. „A navíc za odevzdaný starý elektrospotřebič na stánku Elektrowin na parkovišti zoo získá prvních sto návštěvníků dětskou vstupenku na tento den zdarma,“ prozradila Jarošová.

Celodenní program doplní letové ukázky sov a dravců a první letní komentovaná krmení zvířat, která pak poběží denně do konce prázdnin. Komentovat budeme v následujících časech: 10:00 surikaty, 10:30 žirafy, 11:00 letové ukázky dravců a sov, 12:00 lamy, 12:30 babirusy, 13:00 medvědi, 13:30 lemuři, 14:00 tapíři a 15:00 letové ukázky dravců a sov.

Rovněž zveme na neobyčejnou prohlídku večerní zoo. Víte, že i procházka po zoo může být jako cesta na dovolenou? Večerní prohlídka s průvodcem pro rodiny s dětmi se bude konat 1. července v časech 18:30, 19:00 a 19:30 a jejich délka je zhruba 120 minut. Vstupenky na akci je nutné koupit předem prostřednictvím e-shopu Zoo Jihlava. Cena je 300Kč za dospělého a 200Kč za dítě od 3 do 15 let. V ceně je vstup do zoo, průvodce, parkovaní, program pro děti a drobné občerstvení.