Domů » V Zoo Jihlava jsme dnes pokořili hned dva rekordy

V Zoo Jihlava jsme dnes pokořili hned dva rekordy

V jihlavské zoologické zahradě se dnes sešli děti i dospělí v kostýmech a společně tak vytvořili nový český rekord – největší živý betlém. Krom toho dnes padl i návštěvnický rekord.

Před desátou hodinou to v zoologické zahradě ožilo postavami pastýřů, rybářů, andělů a dalších postav. Nechyběla ani Marie s Josefem a Tři králové. Pokusili jsme se zde překonat rekord v počtu účastníků živého betlému z roku 2007. Máme obrovskou radost, že se to povedlo, a celkem se sešlo 375 lidí. Celou scenérii doplnila čtveřice poníků z naší zoo.

Poděkovaní patří spoluorganizátorům – Českému rozhlasu Vysočina, Horáckému divadlu (herci z divadla ztvárnili Marii, Josefa a Tři krále) a Agentuře Dobrý den, která rekord potvrdila a zapíše ho do České knihy rekordů. Děkujeme i všem účastníkům, kteří dnes i přes chladné počasí přišli. Jako poděkovaní bylo připraveno mimořádné komentované krmení poníků a lam guanako.

V Jihlavě dnes padl i druhý rekord. Doposud nejvyšší návštěvnost měla Zoo Jihlava v roce 2019, kdy ji navštívilo 340 600 lidí. Dnes dopoledne branami zoo prošel již 340 601 návštěvník. Zoo je otevřena do konce roku, každý den, včetně svátků. Během Vánoc proběhnou speciální prohlídky a připravujeme pro návštěvníky i další program. Nyní doufáme, že se nám letos podaří pokořit i magickou hranici 350 000 návštěvníků.

 

Simona Kubičková

vedoucí marketingového oddělení

V Zoo Jihlava se dnes sešlo 375 účastníků živého betlému. Foto: Daniela Oberreiterová.

Svatou rodinu a Tři krále ztvárnili herci Horáckého divadla. Foto: Daniela Oberreiterová.

Členky ponykroužku dovedly naše poníky. Foto: Daniela Oberreiterová.