Domů » V Jihlavě se opět kvízovalo, již po třetí. Účast byla rekordní

V Jihlavě se opět kvízovalo, již po třetí. Účast byla rekordní

Do oblíbené soutěže se letos zapojilo celkem 4400 žáků. Díky podpoře Ministerstva životního prostředí jsme vydali speciální sešitek s úkoly.

Již po třetí jsme v tomto školním roce uspořádali soutěž pro školy s názvem KvíZOOvání. Soutěží v něm žáci 1. – 9. třídy ve třech kategoriích podle věku. V letošním roce se zapojilo 23 základních škol a 2 víceletá gymnázia. Školního kola se zúčastnilo rekordních 4400 žáků, základního kola 60 družstev a finále 3 x 3 družstva, celkem tedy 51 soutěžících ze 7 škol.

Soutěžní družstva řešila otázky zaměřené na zoologii, musela poznávat zvířata i přírodniny. „Máme radost z toho, že všechny děti byly velice šikovné, ale vítěz jak známo, může být pouze jeden. Na prvním místě skončila v první kategorii Základní škola Havlíčkova, Jihlava, ve druhé kategorii byl první tým ze ZŠ Demlova, Jihlava a ve třetí kategorii vyhráli žáci z Nového Veselí,“ řekla vedoucí vzdělávacího centra PodpoVRCH Pavla Jarošová.

Na akci máme velice pozitivní ohlasy i od škol, z čehož máme velkou radost. „Jsme moc rádi, že tuto akci pořádáte. Letos jsme se zúčastnili podruhé a poprvé se podařilo dětem probojovat do finále a zvítězit. Příští rok se zapojíme určitě zase,“ napsala nám Monika Zatloukalová ze ZŠ Havlíčkova, Jihlava. Stejně spokojení byli zástupci ze ZŠ Benešova, Třebíč. „Ráda bych poděkovala celému týmu, který KvíZOOvání připravoval. Děti byly nadšené, organizace skvělá! Těšíme se na další ročník, kde se opět pokusíme zabojovat, díky vám je motivace dětí obrovská,“ napsali nám z Třebíče.

Ceny do soutěže věnovala naše zoo, statutární město Jihlava a soutěž byla podpořena i Ministerstvem životního prostředí. Díky této podpoře jsme mohli vydat speciální sešitek s úkoly, který jsme nazvali KvíZOOvníček. Také jsme pro výherce nakoupili knižní odměny a batůžky. Za podporu děkujeme a těšíme se na další ročník.

Sešitek s různými úkoly vydaný za podpory Ministerstva životního prostředí.

První místo I. kategorie – ZŠ Havlíčkova, Jihlava.

 První místo II. kategorie – ZŠ Demlova, Jihlava.

 

První místo II. kategorie – ZŠ Nové Veselí.