Domů » Už víte kam mezi svátky? Přijďte do zoo!

Už víte kam mezi svátky? Přijďte do zoo!

Zoo Jihlava si připravila na sváteční období zajímavý program. Zveme vás na Vánoční svátky se zvířátky. Čekají vás speciální komentovaná krmení, zookvíz Vánoční putování a na Štědrý den vstupné pro děti za korunu.

Již za pár dní jsou tady vánoční svátky a s nimi i čas volna a dovolených. Zoo Jihlava se proto rozhodla na období Vánoc připravit speciální program. Již den před Štědrým dnem zahajujeme Vánoční putování. Jedná se o speciální rodinný kvíz, který vás zavede k významným zvířatům tohoto roku. Projdete si zoo, něco se dozvíte a za vyplněný soutěžní lístek získáte drobnou odměnu. Kromě toho každý den vybereme jednoho výherce balíčku suvenýrů. Poté 2. ledna vylosujeme ze všech soutěžících výherce hlavní ceny rodinné prohlídky s průvodcem.

Do zoo vás zveme každý den v roce. Mezi svátky je hlavní pokladna otevřena od 9. do 16. hodin, v areálu zoo však můžete zůstat až do 18. hodin. Na Štědrý den je otevírací doba zkrácená o dvě hodiny, pokladna se tento den zavírá již ve 14. hodin, areál zoo v 16. hodin. Přijďte si 24. prosince zkrátit čekání na Ježíška, pro děti máme v tento den vstupné za symbolickou jednu korunu.

Pro všechny své návštěvníky si Zoo Jihlava připravila také dárek v podobě netradičních zimních komentovaných krmení, která budou probíhat každý den od 27. do 30. prosince. „Rozhodli jsme se pro prasata visajanská, jelikož jde o ohrožený druh, který chceme návštěvníkům blíže představit. Kromě toho se s Vánoci pojí prasátka, takže je v tom i určitá symbolika,“ zve na komentovaná krmení ředitel zoo Jan Vašák. „Komentovaná krmení doplní i medvědi malajští. Přestože se jedná o teplomilný druh, mnoho lidí překvapí, že jsou aktivní i v zimě a nespí,“ doplňuje Vašák. Komentovaná krmení proběhnou v 13. hodin u výběhu prasat visajanských a v 13.30 u výběhu medvědů.

Těšíme se na vaši návštěvu, přijďte nasát zimní atmosféru zoologické zahrady. Nenechte se odradit ani chladnějším počasím, zoo nabízí několik pavilonů, kde se můžete ohřát, nebo se posilnit horkým nápojem v občerstvení.

   

Simona Kubičková

vedoucí marketingového oddělení

 

Na návštěvníky čeká zimní komentované krmení medvědu malajských. Foto: archiv Zoo Jihlava

Zimní zasněžená zoo má svoje kouzlo. Foto: Zuzana Pařízková