Domů » Střapatí obyvatelé zoo oslaví svůj svátek

Střapatí obyvatelé zoo oslaví svůj svátek

Již tradiční akce jihlavské zoologické zahrady má poukázat na problematiku ohrožení tamarínů pinčích. Připravili jsme si různé pinčí aktivity, a tamaríny si přestavíme i na komentovaném setkání.

Jihlavská zoologická zahrada se může pochlubit největší kolekcí drápkatých opic v České republice. Jedněmi z nejvýraznějších jsou tamaríni pinčí (Saguinus oedipus), pro které je typická jejich nápadná bílá čupřina. A právě jim je věnován TITI day. Ten má za cíl poukázat na potřebu ochrany těchto malých opiček a zároveň je blíže představit. Letošní den tamarínů pinčích připadá na sobotu 12.8. Od 10 do 16 hodin budou připraveny „Pinčí“ aktivity pro děti a ve 12 hodin si představíme jihlavské tamaríny během komentovaného setkání.

Tamaríni pinčí patří k nejvíce ohroženým jihoamerickým primátům. Obývají pouze malou část tropických deštných pralesů v severozápadní Kolumbii. Jsou klasifikováni jako kriticky ohrožený druh. Organizace FUNDACION PROYECTO TITI se ochranou těchto tamarínů dlouhodobě zabývá a my si jejich projekt představíme blíže.