Domů » Nová zimní expozice brodivých ptáků a bahňáků

Nová zimní expozice brodivých ptáků a bahňáků

I přesto, že v současné době je zoologická zahrada uzavřena, pracovní ruch v ní neustal. Na návštěvníky po znovuotevření čeká i nová zimní expozice pro ptáky.

V Zoologické zahradě Jihlava najdete několik expozičních celků a každý z nich má své specifikum. Například Delta Paraná je mezi návštěvníky oblíbená, protože jde o průchozí voliéru. Součástí této expozice byla i ubikace pro její obyvatele, která sloužila mnoho let. Jelikož se na ní podepsal zub času, rozhodli jsme se místo ní vybudovat novou zimní expozici brodivých ptáků a bahňáků.

Návštěvníci se však nemusí obávat, Delta Paraná zůstává stále průchozí voliérou, nová expozice na ni navazuje. Bude sloužit jako zimní ubikace pro naše ibisy rudé a bílé a další druhy vodního ptactva. Řeka Paraná je po Amazonce druhou největší řekou Jižní Ameriky. Sbírá vody z její střední oblasti. Oblast je plná ostrovů a ostrůvků a nesčetných zátočin. Hladina řeky stoupá a klesá podle dešťů, vody se vylévají a tvoří různě hluboké mokřady. Žijí tu stovky druhů ptáků, ale i velcí savci, jako jsou tapíři či kapybary.

Celkové náklady na pořízení expozice byly 981 171 Kč bez DPH, z toho Kraj Vysočina poskytl dotaci ve výši 784 937 Kč. Této pomoc si velice vážíme a děkujeme Kraji Vysočina za podporu.

text a foto Simona Kubičková