Domů » Nová expozice v zoo je věnována českým pokladům

Nová expozice v zoo je věnována českým pokladům

V zoo můžete vidět nejen exotické druhy, máme zde i národní plemena. Nová expozice je má představit, zároveň je tady místo pro odpočinek.

V Zoo Jihlava jsme otevřeli novou expozici, která nese název České poklady. Tento komplex je věnován našim národním plemenům. Část z nich již můžou návštěvníci znát z expozice Babiččin dvoreček, kterou jsme nyní rušili z důvodu budování nového projektu.

V zoologických zahradách najdeme mnoho exotických zvířat, nesmíme však zapomínat ani na naše „lokální“ druhy. Najdete zde hned několik druhů králíků – českého luštiče, českého strakáče černožlutého a českého červeného, ale také české kropenky či benešovské holuby. Přilehlý výběh budou časem obývat valašské ovce, které aktuálně najdete pod Australskou farmou.

Expozice se nachází na konci zoologické zahrady, za hřištěm s tobogánem. Mimo domečků pro zvířata zde najdete i edukační prvky. Zakoupení vzdělávacích panelů podpořilo Ministerstvo životního prostředí ČR. Součástí expozice je i altánek s posezením, při objevování Českých pokladů si tak můžete v pohodlí odpočinout nebo se posilnit svačinou. Přijďte poznat České poklady, na které můžeme být právem pyšní!

Expozice České poklady představuje národní plemena.  Foto: Daniela Oberreiterová