Domů » Nejen mezi svátky za zvířátky! Levnější vstupné, komentovaná krmení i soutěž o rodinnou prohlídku

Nejen mezi svátky za zvířátky! Levnější vstupné, komentovaná krmení i soutěž o rodinnou prohlídku

Zoo Jihlava přichází s atraktivním programem na sváteční období. Zveme vás do zahrady nasát vánoční atmosféru, objevit zoo potmě a užít si volné dny mezi zvířaty. Nabídka akcí je bohatá.

S blížícími se vánočními svátky a přicházejícím časem volna si Zoo Jihlava připravila bohatý program. Před Štědrým dnem odstartuje Vánoční putování. Rodinný kvíz vás provede zvířecími poklady jednotlivých zemí
a zavede vás i do nové expozice České poklady. Za vyplněný soutěžní lístek obdržíte drobnou odměnu,
a každý den bude navíc vybrán jeden výherce dárkového balíčku. V novém roce, konkrétně 2. ledna 2024 proběhne losování ze všech odevzdaných lístků o hlavní cenu – rodinnou prohlídku zoo s průvodcem.

Zoo má otevřeno celoročně, takže jsme tady pro vás i během svátků. V zimním období je hlavní pokladna otevřená od 9:00 do 16:00, ale v areálu zoo můžete zůstat až do 18:00. A že je čekání na Ježíška dlouhé? Vezměte děti 24. prosince do zoo, budou mít vstupné za symbolickou jednu korunu. Na Štědrý den je zkrácená otevírací doba o dvě hodiny, pokladna se uzavírá v 14:00 a areál zoo v 16:00.

Mezi svátky jsme si připravili i zimní komentovaná krmení. Ta budou probíhat od 27. do 29. prosince. „Návštěvníkům představíme prasata visajanská, medvědy malajské i skupinku lam guanako,“ vyjmenoval ředitel zoo Jan Vašák. „Během povídaní se dozvíte i to, jak zvládají zimu na Vysočině,“ dodal Vašák. Komentovaná krmení se konají ve 13:00 u výběhu prasat visajanských, ve 13:30 u výběhu medvědů malajských a v 14:00 u lam guanako.

Ve středu 27. prosince proběhnou oblíbené vánoční prohlídky se zoologem a den na to vánoční prohlídky pro rodiny s dětmi. „Letos jsme zvolili téma Večerníček v zoo,“ prozradila vedoucí centra PodpoVRCH Pavla Jarošová. Obě prohlídky je nutné si předem rezervovat přes e-shop. „Místa rychle mizí, tak neváhejte! Je to i skvělý dárek pod stromeček,“ dodala s úsměvem.

Opakovat budeme i akci Do zoo potmě! Celé zimní období má zoo jedinečnou večerní atmosféru, a tu můžete zažít za pouhých 50 korun! Snížené vstupné bude možné zakoupit pouze od 15 do 16 hodin a v zoo je možné zůstat až do 18 hodiny (snížené vstupné nelze využít ve dnech: 24. 12., 27. 12. a 28. 12. 2023).

Všichni obyvatelé zoo se těší na vaši návštěvu! Využijte nadcházející volné dny k procházce po zoo. Nenechte se odradit chladným počasím. V areálu jsou pavilony, ve kterých se můžete ohřát. Otevřeny budou i suvenýry a samozřejmě občerstvení, kde si můžete dopřát horký nápoj nebo něco k snědku.