Domů » Na Velikonoce vás v zoo čekají mláďata i hledání pokladu

Na Velikonoce vás v zoo čekají mláďata i hledání pokladu

Velikonoce v jihlavské zoo oslavíme 7. dubna, tedy na Velký pátek, kdy je státní svátek. Těšit se můžete na komentovaná krmení vybraných zvířat, hledání velikonočního pokladu a také na spoustu narozených mláďat i návrat některých zvířat ze zimoviště.

Velký pátek je tradičně spojený i s tím, že se dle pověstí otevíraly hory, které dobrým lidem vydávaly své poklady. Proto jsme na tento den v zoo připravili pro rodiny s dětmi cestu za pokladem. Tím bude zlaté vejce vyhubeného ptáka Dodo. Celá hra bude v areálu zoo a bude mít sedm stanovišť, která budou zájemcům k dispozici 7. dubna od 10 do 15 hodin, přičemž poslední výpravy mohou od startu vyrážet ve 14 hodin. Hra bude na podobné bázi jako stále oblíbenější hledačky nebo venkovní únikovky a bude pro hráče z řad návštěvníků zdarma v rámci vstupného.

Těšit se v tento den můžete také na komentované krmení lam guanako ve 12:00, vyder malých ve 12:30, prasat visajanských ve 13:00 a medvědů malajských ve 13:30. Po celé velikonoční prázdniny budou probíhat také letové ukázky dravců a sov.

Atrakcí budou zcela jistě i pelikání bílí a plameňáci růžoví, kteří již budou opět k vidění ve svých venkovních vodních expozicích, kam byli vypuštěni ze zimovišť. Z letošních jarních mláďat se můžete těšit na malou nyalu nížinnou, chvostana bělolícího a tři malé klokany horské, kteří již samicím vykukují z vaků, nebo skáčou poblíž.

Jedno z letošních klokaních mláďat. Foto: Daniela Oberreiterová