Domů » Jaké změny nás čekají od prvního dubna?

Jaké změny nás čekají od prvního dubna?

Milí návštěvníci!

Rádi bychom vás informovali o změnách, které nastanou od 1. 4. 2024. Prodlužuje se otevírací doba pokladen, a to od 9 do 17 hod. Návštěvníci mohou v zoo zůstat ještě dvě hodiny poté, přičemž pavilony se uzavírají hodinu po uzavření pokladen.

Další změnou od dubna je navýšení vstupného do zoologické zahrady. Musíme reagovat na zvyšující se náklady provozu, a to se promítne i do vstupného. Vstupné se zvedne na 180 Kč pro dospělého a na 120 Kč pro děti. Senioři zaplatí za vstup do zoo 130 Kč. Cena za parkovné zůstává zachována na 150 Kč.

Nově už nebude možné využít boxy pro psy. Vaše mazlíčky, prosíme, nechte doma, do zoologické zahrady nemohou. Výjimkou jsou asistenční psi – ti musí mít průkaz a být označeni vestou nebo podobným vodícím označením.

A jak to bude na Velikonoce?

Do konce března platí původní ceník zoo. Boxy pro psy však již nelze využít.

Upozorňujeme, že nebude možné využít doplňkové parkoviště u hlavního vstupu. V blízkosti areálu zoo probíhají opravy vodovodního potrubí, které omezují vstup na doplňkové parkoviště. Nastalá situace nás mrzí, věříme, že opravy proběhnou co nejrychleji, aby parkoviště bylo opět přístupné. Opravy však nedokážeme nijak ovlivnit, dějí se mimo zoo. Prosíme, abyste v blízkosti staveniště dbali zvýšené opatrnosti.

Zároveň chceme vyzvat řidiče, aby respektovali dopravní značení na sjezdu do zoologické zahrady na Brněnské ulici. Špatné parkování v zákazu komplikuje vjezd a výjezd směrem k zoo. Děkujeme!

Rozloučili jsme se s letovými ukázkami

Od letošního roku sokolníci v jihlavské zoo už vystupovat nebudou. I s ohledem na etologii zvířat rozšiřujeme jejich prostor a snažíme se jim dopřát co nejvíce komfortu. Chováme zde více druhů, než aktuálně prezentujeme návštěvníkům. A abychom mohli návštěvníkům ukázat to, na co jsme právem pyšní, potřebujeme zvýšit počet expozic. Voliéry, které během léta obývali orli, sovy a další druhy, teď budou sloužit různým druhům malých koček. Návštěvníci nově uvidí kočku slaništní (Leopardus geoffroyi), jejíž chov naše zoo koordinuje i v rámci Evropského záchovného programu (EEP) a kočku bengálskou krátkouchou (Prionailurus bengalensis euptilurus).

Na návštěvníky během léta čekají komentovaná krmení zvířat. Ke stávajícím druhům, se kterými se na krmeních již setkáváme (surikaty, žirafy, lamy, babirusy, medvědi, lemuři a tapíři), se nově přidají nosálové. V červenci a srpnu budou komentovaná krmení probíhat denně, čtyři bloky budou dopoledne a další čtyři odpoledne. Přesné časy krmení najdou návštěvníci na našem webu, v areálu zoo a u vybraných druhů zvířat.