Domů » Dýňové hody u zvířat a po tmě do zoo za padesát korun! Podzimní slavnosti v zoo budou pestré

Dýňové hody u zvířat a po tmě do zoo za padesát korun! Podzimní slavnosti v zoo budou pestré

I na podzim má zoologická zahrada co nabídnout. Letos jsme se rozhodli, že toto období obohatíme o podzimní slavnosti. Připravené jsou dýňové hody, nazdobená zoo, výhodné vstupné a i řemeslné trhy.

Poslední říjnový čtvrtek a pátek čekají školáky prázdniny. My jsme si připravili prázdinový program PodpoVRCHem pro přihlášené účastníky. Registrace probíhá přes náš web. Aby si volné dny užili nejen všechny děti, ale i ostatní návštěvníci, budou probíhat komentovaná krmení medvědů (11.00 hod.), prasat visajanských (12.30 hod.) a surikat (14.00 hod.). Dýni dostane naše tygřice (10.30 hod.) a hrošík (13.00 hod.).

V pátek navíc budeme slavit Den lemurů! Od 10.00 do 15.00 hodin bude lemuří tvoření. Každý kdo v tento den přijde pruhovaný jako lemuří ocas, dostane na pokladně drobný dárek. Čekají nás procházky kolem lemuřích ostrovů a fotokoutek „s králem Jelimánem“. Od 17.00 hodin bude speciální Večer PodpoVRCHEM – Co nevíte o lemurech? Povídat o nich bude náš zoolog Richard Viduna. Světový den lemurů se slaví vždy poslední pátek v říjnu. Má za cíl upozornit na ohrožení těchto poloopic. Lemuři jsou endemitem Madagaskaru a vyskytuje se jich zde více než sto druhů. Největším ohrožením pro ně je ničení jejich přirozeného prostředí. Také se stávají obětmi pytláků. Zoologická zahrada Jihlava se může pyšnit velkou kolekcí madagaskarských primátů. Návštěvníci v areálů zoo mohou pozorovat lemury kata, lemury bambusové, vari červené, lemury tmavé i límcové a na ostrovech za občerstvením Zanzibar objeví i lemury rudočelé. Během prohlídek kolem ostrovů si budeme povídat nejen o nich.

Tím však aktivity v zoo nekončí! Celý týden se ponese v duchu podzimních slavností! Ta největší akce bude v sobotu 28. 10. 2023 od 10.00 do 15.00 hodin. „V zoo bude dýňové hodování, řemeslné trhy, u nás PodpoVRCHem podzimní dílny a celá zoo bude nazdobená,“ představila akci vedoucí centra PodpoVRCH Pavla Jarošová. Hodovaní si užijí zvířata, pro která máme připravené dýně. Časový rozpis, kdy zvířata dýně dostanou, najdou návštěvníci v areálu zoo a zveřejníme ho před akcí i na našich stránkách. „Pokud má doma někdo přebytek, nebo má možnost nějaké plody sesbírat, tak budeme velice rádi za každý příspěvek,“ řekl ředitel zoo Jan Vašák. „Pro zvířata můžete přinést dýně, cukety nebo jedlé tykve, šípky, suché kukuřičné klasy, žaludy a bukvice. Prosíme, kaštany nenoste, nemáme zde zvíře, které by se jimi živilo,“ dodal. Zoo přijímá i okrasné dýně, které budou součástí výzdoby zoo. Vše můžete zanechat na hlavní pokladně zoo – při větším množství, prosíme, volejte předem vedoucímu zoologického oddělení na tel. číslo +420 737 266 421.

A co dalšího nového si zoo kromě velkého dýňového hodování připravila? Zveme všechny do zoo za 50 korun! V týdnu od 30. 10. 2023 do 3. 11. 2023 si návštěvníci mohou mezi 16.00 až 17.00 hodinou zakoupit na hlavní pokladně zoo zvýhodněné vstupné. Padesátikoruna za vstup platí pro všechny. Pojďte se podívat do zoo potmě! Bude zde podzimní výzdoba a nasvícená zoo. „Pavilony budou otevřeny do osmnácté hodiny a areál zoo se zavírá v sedm večer,“ zve Vašák. Celý tento týden kromě akce do zoo potmě budou i nadále dýně u našich zvířat, která je budou dostávat různě v průběhu dne. Návštěvníci mohou hledat, jestli objeví dýně i u obyvatel Tropického pavilonu nebo budou mít štěstí třeba u nosálů či lemurů. Pokud vyfotí naše zvířata s dýní a pošlou nám fotku na kubickova@zoojihlava.cz tak se jejich fotky stanou součástí velké podzimní koláže. Chcete si vyřezat dýni, která pak bude zdobit naši zoo? Přijďte ve čtvrtek 2. 11. mezi 10.00 až 16.00 hod. kdy budeme spolu se studenty z SUŠG Jihlava dlabat dýně. Nástroje na dlabání budou k zapůjčení v zoo.

Tečku za podzimním týdnem budou večerní prohlídky s průvodcem jihlavskou zoo určené rodinám s dětmi. Vezměte lampióny a přijďte si užít atmosféru podzimně nazdobené zoo. Procházka bude obohacena o různé zajímavé aktivity! „Prosíme návštěvníky, aby si s sebou vzali lampióny pouze na baterii,“ upozornila Jarošová.

Podzimní výzdoba v areálu zoo. Foto Daniela Oberreiterová