Domů » Den Země a Velikonoce v zoo

Den Země a Velikonoce v zoo

Den Země v jihlavské zoo

Zoo Jihlava zve všechny návštěvníky v sobotu 20. dubna na oslavu Dne Země, která bude probíhat na různých místech areálu od 10 do 15 hodin.

A na co se mohou děti i dospělí těšit? V centru PodpoVRCH bude kreativní dílna nazvaná „Ze starého nové . Na Australské farmě si členové včelařského kroužku připravili ukázky včelaření, včelařskou poradnu i aktivity pro děti. Ty mohou zamířit i na Lesní stezku, kde pro ně budou připraveny hrátky zaměřené na stromy a lesní zvířata nazvané v „Lesním světě. U orlí voliéry se mohou návštěvníci formou her a soutěží dozvědět o zdravém životním stylu a v africké vesnici Matongo se seznámí s mokřady a jejich obyvateli.

Všichni se také mohou těšit na oblíbené letové ukázky dravců a sov, které budou probíhat na obvyklém místě na louce před Australskou farmou v 11 a v 15 hodin.

Prvních 300 pojištěnců České průmyslové zdravotní pojišťovny bude navíc mít po předložení svého zdravotního průkazu vstup do zoo zdarma!

 

 

Velikonoce v Zoo Jihlava, aneb „Poklady jihlavské zoo

Pro malé i velké návštěvníky bude v Zoo Jihlava po dobu velikonočních prázdnin, tedy od čtvrtka 18. dubna do pondělí 22. dubna 2019 připravena speciální hra.

Na Velký pátek se otevírají poklady ukryté ve skalách. V Zoo Jihlava ale zůstanou odkryty po celé Velikonoce.

Sledujte naše „zvířecí poklady, a ty Vám ukážou cestu. Kdo dojde až nakonec a objeví ukrytý poklad, může si část odnést. Začínáme ve vstupním areálu u velemyši obláčkové!

 

 

ZOOlogické KvíZOOvání

Kdo rád soutěží a zároveň má rád jihlavskou zoo, může se v ní těšit na zcela novou a mimořádnou aktivitu.

Soutěž je pro skupiny 3-6 kamarádů nad 16 let, kteří se zajímají o zvířata, mají soutěživého ducha a chtějí strávit příjemný večer v zoo.

Tři základní kola budou probíhat vždy od 18:00 a to ve čtvrtek 2. května 2019, v úterý 7. května 2019 a v pátek 17. května 2019. Na pokladnách zoo zaplatí soutěžící pouze startovní poplatek 30,- Kč na osobu a soutěž pak bude probíhat v hospůdce U vlka v areálu Zoo Jihlava.

Finále bude v pátek 24. května 2019 ve stejný čas na stejném místě.

Hlavní výhra bude speciální večerní prohlídka zoo s průvodcem pro vítězný tým (po ukončení finálového kola).

Přihlášky a bližší informace poskytne Radka Vaňková, vankova@zoojihlava.cz, telefon: 567 573 774

 

 

Autor: Martin Maláč