Domů » Chcete mít vlastní bonsaj? My vám ukážeme jak na to!

Chcete mít vlastní bonsaj? My vám ukážeme jak na to!

Letošní novinkou je kurz úpravy bonsají pod vedením zkušeného bonsajisty Petra Hrona.

Zoo Jihlava se neustále snaží nabízet návštěvníkům nové aktivity. Jelikož součástí zoo je i japonský parčík Hokkaidó, rozhodli jsme k nám pozvat mistra na bonsaje, Petra Hrona. Ten se postará nejen o flóru v našem parčíku, ale o své umění se podělí i během kurzu pro veřejnost.

Pokud máte zájem naučit se tvarovat bonsaj, náš kurz je to pravé. V sobotu 10. června si během tří časových oken si mohou zájemci vytvarovat a odnést domů vlastnoručně upravenou rostlinu. „Věříme, že kurz zaujme, protože je to něco zcela jiného. A i když se nejedná o zvířata, flóra k zoo neodmyslitelně patří, jelikož je součástí celkové biodiverzity,“ zve na kurz ředitel zoo Jan Vašák.

Kurz je vhodný pro začátečníky. Je primárně určen pro dospělé, ale zúčastnit se ho mohou i děti od 12 let a to pouze v doprovodu dospělé osoby. Začátky kurzu budou od 9.00, 12.00 a 14.30. Časy kurzů budou spuštěny postupně dle jejich naplněnosti. Délka kurzu je 1,5 až 2 hodiny, cena je 950 Kč a počet míst je omezen. V ceně kurzu získáte vstup do zoo, parkování, vlastní stromek a rady od kvalifikovaného lektora.