Domů » Zveme Vás na listopadový klubový večer a krátkou reportáž o převzetí patronátu nad tapírem jihlavskou primátorkou

Zveme Vás na listopadový klubový večer a krátkou reportáž o převzetí patronátu nad tapírem jihlavskou primátorkou

Listopadový klubový večer zavede návštěvníky do Afriky

Hana Hindráková je cestovatelka, spisovatelka a bývalá dobrovolnice. Afriku a zejména Keňu si zamilovala natolik, že se tam stále vrací. Přijďte si poslechnout, co ji přivedlo do Afriky a jak se od dobrovolnictví dostala k psaní románů z afrického prostředí. Její poutavé vyprávění bude doplněné fotografiemi a videem. Součástí besedy je i prodej originálních afrických šperků, které vyráběly ženy z nairobských chudinských čtvrtí.

Po skončení přednášky můžete využít možnost procházky k výběhu hyen žíhaných s průvodcem. Vstupné na akci je 40,- Kč. Vstup do zoo není k účasti na akci nutný, stejně jako rezervace předem.

 

Jihlavská primátorka převzala patronát nad tapírem

V sobotu 2. listopadu převzala primátorka Statutárního města Jihlava MgA. Karolína Koubová patronát nad malým tapírem, který se v Zoo Jihlava narodil 4. září. Malý samec tapíra jihoamerického (Tapirus terrestris) dostal jméno Carlos. To mu vybrali dlouholetí sponzoři tapírů i dalších zvířat v jihlavské zoo JUDr. Josef Novotný a JUDr. Eva Pelikánová. Tapír při této příležitosti dostal i speciální dort z vařené rýže, ovoce a zeleniny, na kterém si pochutnal i se svojí maminkou a babičkou.

 

Autor: Martin Maláč
Foto: Simona Kubičková