Domů » Zoo Jihlava vás zve na Den zvířat i klubový večer

Zoo Jihlava vás zve na Den zvířat i klubový večer

Pokud máte rádi cestování do neznámých končin a vyprávění o něm, zavítejte na čtvrteční klubový večer, kde bude jihlavská cestovatelka Katarína Ruschková povídat o Lakdahu. V sobotu pak bude následovat Mezinárodní den zvířat s hrami a soutěžemi i výstavou fotografií a vyhlášením fotosoutěže.

Klubový večer ve čtvrtek 1. října bude připraven již tradičně v budově vzdělávacího centra Zoo Jihlava PodpoVRCH. Návštěvníky tentokrát zavede do Ladakhu – země vysokých sedel, zemi na pomezí Indie, Pakistánu a Číny – Tibetu. Jak se žije lidem ve vysokých nadmořských výškách, jak vypadá vysokohorská poušť i o pokoře a úctě k drsné přírodě přijde povyprávět Katarína Ruschková, vedoucí odboru životního prostředí v Jihlavě a nadšená cestovatelka.

Mezinárodní den zvířat bude probíhat v Zoo Jihlava v sobotu 3. října od 10 do 15 hodin v celém areálu zoo v rámci běžného vstupného. Můžete se těšit na mimořádná komentovaná krmení zvířat, v 11 hodin u žiraf, v 12 hodin u lam guanako, v 13 hodin u medvědů malajských a nakonec v 14 hodin u tapírů jihoamerických. Dospělí i děti se dozví zajímavosti o zvířecích domečcích ukázkami zvířecích obydlí, výtvarnými i hravými aktivitami pro děti a dospělé, nebo možností postavit si hmyzí domeček.

Na závěr programu v 15 hodin bude vyhlášení nejlepších fotografií velké letní fotosoutěže s Nikonem nazvané „Jak si kdo ustele, tak si lehne“ a hlasování o cenu návštěvníků zoo.

V případě vyhlášení mimořádných opatření v souvislosti s koronavirem si vyhrazujeme změnu programu a podmínek pro tyto akce. Děkujeme za pochopení.

 

Foto: Katarína Ruschková

Autor: Martin Maláč