Domů » Zoo Jihlava vás zve čtyřikrát jinak!

Zoo Jihlava vás zve čtyřikrát jinak!

K návštěvě jihlavské zoo zajisté nepotřebujete speciální důvod, udělat si hezký den v příjemném prostředí mezi zvířaty můžete kdykoliv. Avšak abychom vám vaši návštěvu zpříjemnili a byla nevšední, opět jsme si připravili několik akcí, na které vás srdečně zveme!

Mezinárodní den žiraf oslavíme v zoo již tuto sobotu. To, proč se nejvyšším savcům světa věnoval 21. červen, není náhoda. O slunovratu, tedy o nejdelším dni v roce, mají svátek všechny žirafy, symbolicky jim je věnován „nejdelší den pro nejdelší krk“.

V jihlavské zoo mohou návštěvníci oslavit žirafí svátek o den později, v sobotu 22. června od 10 do 16 hodin v rámci běžného vstupného do zoo. Děti i dospělí se mohou těšit na nejrůznější soutěže, hry a výtvarné dílničky se žirafí tématikou. V areálu bude připraveno malování na obličej a také speciální a mimořádné komentované krmení žiraf.

Všechny děti pozor! Pokud nám do stánku donesete v tento den obrázek se žirafou, získáte drobnou odměnu a všechny práce budou vystaveny v pavilonu žiraf.

Sobota bude věnována žirafám.

 

Na konec června se jistě těší nejen všichni žáci, školáci, studenti, ale také učitelé. Začnou totiž letní prázdniny, a to je nejvyšší čas vyrazit s rodinou do zoo. Třeba hned v sobotu 29. června na tradiční akci „Prázdniny začínají v Zoo Jihlava“. Celé rodinné týmy se budou moci v africké vesnici Matongo ve 13:00, ve 14:30 a v 16:00 hodin zúčastnit vědomostní zábavné soutěže o ceny nazvané KvíZOOvání.

Pravidelně začnou také oblíbená prázdninová komentovaná krmení zvířat v následujících časech: 10:30 hod. surikaty, 11:30 hod. žirafy, 12:00 hod. lamy, 12:30 hod. babirusy, 13:00 hod. medvědi, 13:30 hod. lemuři a 14:00 hod. surikaty.

Od 10 do 16 hodin bude v ten samý den v zoo také „Den s antilopou“, kde si budou děti moci u stánku Derbianus zasoutěžit, využít malování na obličej, nebo si zakoupit krásné předměty s motivem největší a nejohroženější antilopy světa a pomoci tak její ochraně.

Vedle výběhu surikat můžete společně s Jihlavskou astronomickou společností pozorovat Slunce hvězdářským dalekohledem od 14 do 17 hodin. A určitě si pospěšte do zoo! Protože prvních 200 dětí v sobotu získá poukaz na zmrzlinu zdarma!

Komentovaná krmení jsou mezi návštěvníky velice oblíbená.

 

Během sobotního večera 29. června bude připraven také první termín nových neobyčejných večerních prohlídek nazvaných „Letní putování jihlavskou zoo“. Prohlídky budou začínat vždy u hlavní pokladny zoo v čase 18:30 hod., 19:00 hod. a v 19:30 hodin.

V ceně zážitku bude průvodce, doprovodný program pro děti a drobné občerstvení. Délka programu bude cca 120 minut. Cena je stanovena na 210 Kč na osobu bez rozdílu věku.

Na tuto akci je třeba se předem přihlásit a objednat na e-shopu zoo.

Večerní prohlídky nazvané „Letní putování“ mají vždy stejný program a budou probíhat kromě 29. června také v červenci a v srpnu. Takže pokud se někdo na červnový turnus nedostane, zoufat nemusí.

Letní noci v Zoo Jihlava jsou návštěvníky velmi oblíbené.

 

S prázdninovým obdobím se pojí ještě jedna věc, a tou je vysvědčení, které si děti odnesou na konci školního roku. Všichni žáci a studenti pak budou moci od pátku 28. června do neděle 30. června 2019 využít akci „Za vysvědčení do zoo“ nazvanou taky „Za jedničku, za jedničku“.

Školáci, kteří předloží na pokladně aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, budou mít vstup do zoo za 1,- Kč.

Autor: Martin Maláč

Foto: archiv Zoo Jihlava