Domů » Zoo Jihlava otvírá svůj venkovní areál pro veřejnost již v pondělí 27. dubna!

Zoo Jihlava otvírá svůj venkovní areál pro veřejnost již v pondělí 27. dubna!

Podle usnesení vlády České republiky ze dne 23. dubna, otvíráme venkovní část areálu Zoologické zahrady Jihlava od pondělí 27. dubna 2020 dle aktuální otevírací doby zoo za následujících podmínek.

Prodej vstupenek na pokladnách zoo nebude až do odvolání možný!

Návštěvníci budou moci do Zoo Jihlava přijít po online zakoupení výlučně časové vstupenky přes náš e-shop. Tato online vstupenka bude sloužit pro vstup do zoologické zahrady. Po jejím zakoupení lidem přijde číslo objednávky. Toto číslo je důležité! Pro uplatnění online vstupenky na pokladnách budou muset návštěvníci pro vstup do zoo uvést toto číslo své objednávky.

Online vstupenky jsou v tuto chvíli jednotné pro všechny skupiny návštěvníků. Jejím zakoupením a návštěvou naší zoo nás podpoříte v tomto nelehkém období. Děti do 3 let mají vstup zdarma.

Počet návštěvníků bude v jednom dni omezen tak, aby nepřesáhl 150 osob na jeden hektar plochy zařízení. Pro Zoo Jihlava je tedy limitujícím číslem 1500 návštěvníků denně.

Vnitřní pavilony a expozice zoo jsou i nadále uzavřeny. Zoo Jihlava bude dbát na zvýšenou desinfekci a hygienu areálu. Vzdálenost mezi lavičkami musí být minimálně čtyři metry a prodej občerstvení v zoo bude možný pouze přes výdejní okénko. V tuto chvíli bude v provozu občerstvení Zanzibar v centrální části areálu, kavárna a stánky se zmrzlinou.

Návštěvníci i zaměstnanci zoo jsou nadále povinni mít zakrytá ústa a nos – rouškou, ústenkou, či šátkem. Bude i zamezen a minimalizován jakýkoliv kontakt mezi návštěvníky a zaměstnanci pečujícími o zvířata.

Zoo také zajistí opatření k zabránění hromadění se osob a bude kontrolovat dodržování minimálních rozestupů v místech s možnou větší akumulací osob. Zároveň i apelujeme na naše návštěvníky a prosíme je, aby sami ve vlastním zájmu a ohleduplnosti k ostatním tato opatření dodržovali, nesdružovali se do velkých skupin a dohlíželi na svoje děti, za které zodpovídají.

Autor: Martin Maláč