Domů » Za vysvědčení do Zoo Jihlava a klubový večer o baculatých savcích Afriky

Za vysvědčení do Zoo Jihlava a klubový večer o baculatých savcích Afriky

Za vysvědčení do Zoo Jihlava!

Zoo Jihlava zve všechny děti, žáky, studenty, školáky i poškoláky, aby pololetní prázdniny strávili na čerstvém vzduchu ve společnosti zvířat. Navíc za zvýhodněné vstupné!

Od čtvrtka 31. ledna do neděle 3. února 2019 přichystala jihlavská zoo již tradičně pro všechny žáky a studenty speciální akci „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“.

Během letošního pololetí však bude platit akce nazvaná „Za jedničku za jedničku“, což znamená, že žáci, kteří předloží na pokladnách aktuální vysvědčení nebo jeho výpis alespoň s jednou jedničkou, budou mít vstup za 1,- Kč!

U dětí mladších 12 let je pouze nutný doprovod dospělé osoby.

Děti i dospělí se mohou těšit nejen na známá zvířata, jakými jsou třeba odrostlá koťata rysů karpatských, irbisů, nebo tygrů sumaterských, ale také na vzácný odchov tamarínů bělovousých v tropickém pavilonu, nebo na letošní jehňata ovcí valašských, která se v těchto dnech právě rodí.

 

Klubový večer o baculatých savcích Afriky,

aneb kterak hroch a hrošík na zem přišli, maso

zbaštili a potomka zplodili

Klubový večer, který bude probíhat ve čtvrtek 7. února v Zoo Jihlava v centru PodpoVRCH, seznámí návštěvníky s roztomile a lenivě vypadajícími, přitom však rychlými a občas nebezpečnými zvířaty, jakými jsou hroši a hrošíci. Lidé se mohou dozvědět i to, zda žerou hroši maso, nebo jak je to s poměrem pohlaví u těchto zvířata v zoologických zahradách. Nejen na tyto otázky přijede odpovídat a poutavě vyprávět zoolog Jan Pluháček ze Zoo Ostrava.

Novinkou bude možnost, projít se s průvodcem po přednášce k výběhu hrošíků liberijských.

Vstupné na akci je 40,- Kč. Vstup do zoo není k účasti na akci nutný, stejně jako rezervace předem.

Autor: Martin Maláč

Foto: archiv Zoo Jihlava