Domů » Tiskové prohlášení Zoo Jihlava k epidemii COVID-19

Tiskové prohlášení Zoo Jihlava k epidemii COVID-19

Zoo Jihlava reaguje na výskyt epidemie onemocnění COVID-19, neboli koronaviru a přijetí mimořádných opatření od 10. března 2020, týkající se uzavření škol a rušení veřejných akcí přesahujících účast sto osob.

Zoo Jihlava v nadcházející době není pořadatelem žádné veřejné akce, takže zatím uzavření areálu ani celé zoo neplánujeme. Areál jihlavské zoo je však veřejným prostorem, který mohou lidé po splnění návštěvního řádu zoo v průběhu otvírací doby navštěvovat i se v něm sdružovat.

Víme, že situace ohledně koronaviru ve světě i v ČR je vážná a nechceme ji podceňovat. Neradi bychom však jakoukoliv další medializací přispívali k šíření paniky ohledně tohoto onemocnění. Sázíme také na lidskou slušnost a ohleduplnost našich návštěvníků, kteří jak předpokládáme, při příznacích jakékoliv nemoci nebudou Zoo Jihlava navštěvovat.

Zároveň sledujeme a průběžně vyhodnocujeme doporučení hygieniků, Ministerstva zdravotnictví ČR, zřizovatele Zoo Jihlava a dalších kompetentních nadřízených orgánů, jejichž pokyny se budeme nadále řídit.