Domů » Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava

Přijďte během jarních prázdnin do Zoo Jihlava

V předjarní zoo to žije, kvetou krokusy, sněženky i lísky a také tráva se pomalu začíná zelenat. Čím dál tím více zvířat má mláďata, nebo jsou jejich samice březí a v očekávání porodů. Chovaní i divocí ptáci se krásně vybarvují a začínají zpívat a tokat. A k tomu všemu v kraji Vysočina začaly jarní prázdniny, které jakoby lákaly k návštěvě zoo.

Pro malé i velké školáky máme každý den od 9. do 13 března připravena dvě komentovaná krmení. V 11:00 hodin budou představeni naši medvědi malajští. V 14:00 hodin pak bude krmení u tuleňů obecných. Oba dva druhy šelem už se po zimní pauze těší na zvýšený zájem návštěvníků i trochu odlišný kontakt s chovateli během komentovaném krmení.

V uvedené dny bude v zoo připravena i soutěž Poklady jihlavské zoo. Odhalte při ní číselný kód, který otevře truhlu s pokladem.

Poklad budou karty z naší nové sběratelské edice, karetní hry 5 v 1 nazvané „Poklady jihlavské zoo“. Na jednotlivých kartách jsou představeny významné druhy zvířat, chované v Zoo Jihlava. Hra se dá hrát pěti různými způsoby, jako Kvarteto, Černý Petr, Pexeso, Větší bere a jako základ sběratelské edice. V tomto základním souboru je 32 sběratelských karet a během akcí v zoo, jako je třeba výše zmíněná soutěž, bude možné získat doplňkové karty s dalšími zvířaty. Pokud sběratelé získají 45 různých karet, získají roční dětskou permanentku do zoo. Celá hra „Poklady jihlavské zoo“ byla finančně podpořena Ministerstvem životního prostředí.

Autor: Martin Maláč