Domů » Prázdniny začínají v Zoo Jihlava!

Prázdniny začínají v Zoo Jihlava!

Výborný tip pro první prázdninový víkend bude určitě sobotní návštěva jihlavské zoo. Malí i velcí návštěvníci se mohou těšit na bohatý program, hry a soutěže, kde se dozví jak pomáhat přírodě. Připravena už budou i oblíbená komentovaná krmení vybraných druhů zvířat, nebo letové ukázky sov a dravců.

Prvním velkým lákadlem pro návštěvu jihlavské zoo však určitě bude akce „Za vysvědčení do Zoo Jihlava“! Všichni žáci a studenti, kteří od čtvrtka 1. července do neděle 4. července 2021 předloží na pokladnách zoo aktuální vysvědčení s alespoň jednou jedničkou, budou mít vstup do zoo za symbolickou 1,- Kč.

V sobotu 3. července od 10 do 16 hodin zveme všechny návštěvníky na oficiální oslavu začátku letních prázdnin do Zoo Jihlava. Program nazvaný „Pomáháme přírodě s jihlavskou zoo“ bude určený nejen pro děti. Představíme kampaň zoologických zahrad k udržitelnému rybolovu „Which fish“, seznámíme vás s ochránci mořských želv v Indonésii, všichni se mohou těšit i na „Den s antilopou Derbyho“ a prodej suvenýrů, které pomáhají. V rámci akce „Mobily pro gorily“ mohou lidé za odevzdaný starý nepotřebný mobil získat skvělé hrací karty „Poklady jihlavské zoo“ a zároveň pomoci divokým gorilám v Africe. Chybět nebude ani „Tonda obal na cestách“ o třídění odpadu, a ve spolupráci se společností Elektrowin máme nachystanou akci „S vysloužilci do zoo“. Prvních 100 návštěvníků, kteří při ní odevzdají nepotřebný drobný elektrospotřebič u stánku na hlavním parkovišti, získá volnou dětskou vstupenku do zoo pro tento den.

Pravidelně začnou také oblíbená prázdninová komentovaná krmení a ukázky zvířat v následujících časech: 10:00 surikaty, 10:30 žirafy, 11:00 letové ukázky dravců a sov, 12:00 lamy, 12:30 tuleni, 13:00 babirusy, 13:30 medvědi, 14:00 lemuři, 14:30 tapíři a 15:00 letové ukázky dravců a sov. Komentovaná krmení vybraných zvířat jsou každý prázdninový den za hezkého počasí. Letové ukázky dravců a sov jsou každý den za hezkého počasí mimo pondělky.

Autor: Martin Maláč