Domů » Prázdniny končí v Zoo Jihlava v námořnickém stylu i mezinárodní nocí s netopýry…

Prázdniny končí v Zoo Jihlava v námořnickém stylu i mezinárodní nocí s netopýry…

Dobrým tipem jak strávit poslední prázdninový víkend bude návštěva jihlavské zoo. V areálu zoo bude bohatý program pro všechny návštěvníky. Ti se mohou těšit na několik druhů her, doprovodný námořnický program zaměřený na mořské želvy, nebo netopýří noc. Stále budou probíhat i komentovaná krmení a letové ukázky dravců a sov.

V pátek 28. srpna začne v 18 hodin ve vzdělávacím centru PodPOVRCH Mezinárodní noc pro netopýry. Přijďte společně s netopýry objevit tajemný i barvitý svět podzemí, jeskyní, nočních lesů i kostelních půd. Přednáška Martina Maláče o životě těchto neobvyklých tvorů bude doplněna o spoustu fotografií našich i exotických letounů a ukázku živých netopýrů. V případě pěkného počasí bude následovat večerní procházka ke kaloňům rodriguezským spojená s pozorováním našich druhů netopýrů lovících v areálu zoo. Akci Zoo Jihlava ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů ČESON spolupořádá již po patnácté.
Vstup na přednášku je zdarma.

V neděli 30. srpna od 10 do 16 hodin pak bude probíhat samotná akce „Prázdniny končí v zoo …v námořnickém stylu“. Přijďte prožít předposlední prázdninový den do Zoo Jihlava a vyzkoušejte si práci ochranáře mořských želv i několik her pro dospělé a děti.

V programu „Chráníme mořské želvy“ se návštěvníci dozvědí vše o těchto pozoruhodných mořských plazech, na stanovišti „U námořníka“ si mohou zahrát postřehovou hru Zvířata ostrovů, vyzkoušet si námořnické dovednosti, nebo se vyfotit ve stylovém fotokoutku. Na stánku společnosti EKOKOM se lidé seznámí prostřednictvím programu „Tonda, obal na cestách“ o třídění a využití odpadů, nebo si mohou zahrát pátrací hru „Najdi svoji loď“ o průvodce po jihlavské zoo.

Prvních 500 dětí navíc dostane při vstupu do zoo poukaz na zmrzlinu zdarma!
Kdo z návštěvníků pak přijde v neděli do zoo v námořnickém oblečení, dostane ve stánku „U námořníka“ karetní hru Poklady jihlavské zoo jako dárek.

Autor: Martin Maláč

Foto: Martin Maláč