Domů » Klubový večer – Archa světel a stínů a ohlédnutí za irbisími křtinami

Klubový večer – Archa světel a stínů a ohlédnutí za irbisími křtinami

Klubový večer – Archa světel a stínů v Zoo Jihlava

Na klubový večer v jihlavské zoo, konaný 6. září od 17 hodin, přijal pozvání režisér a cestovatel Jan Svatoš. Návštěvníkům poodhalí zákulisí natáčení svého filmu nazvaného Archa světel a stínů. Ten vznikal deset let a nedávno získal hlavní cenu Grand Prix na mezinárodním festivalu T-film. Jan Svatoš zájemcům povypráví o tom jaké to je stát se na 24 hodin strážcem nosorožců v protipytlácké patrole, jak se natáčí v buši se sloními sirotky, nebo o nebezpečném výstupu na horu Mt. Kenya.

Vstupné na akci je 40,-Kč, přičemž každý účastník obdrží drobný dárek. Parkování je zdarma, vstup do zoo k účasti na akci ani rezervace nejsou nutné.

 

Mladý irbis z jihlavské zoo byl pokřtěn

Druhé mládě z trojice irbisů, kteří se v Zoo Jihlava narodili dne 6. května 2018, dostal jméno. Jednoho ze dvou samečků pokřtila radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. Ta si nechala se jménem poradit od lidí na sociálních sítích. Vybrané jméno Nix znamená v latině sníh, což je pro irbise jméno více než příznačné.

Jako první dostala jméno jediná kočka z vrhu. Ta byla pokřtěna na jihlavském Vysočina festu jako Annapurna podle jedné z nejvyšších hor světa. Chovatelé si ji plánují ponechat v Jihlavě do dalšího chovu.

Tisková zpráva č. 15-18

autor: Martin Maláč