Domů » Filmová Vysočina

Filmová Vysočina

Ježek ušatý doputoval z Afriky do jihlavské zoo a vy můžete jít v jeho stopách. Poznat, filmaři obdivované, krásy Vysočiny a zasoutěžit si.

Vysočina se ocitá v hledáčku filmařů velmi často. Jen zavzpomínejte na Postřižiny, seriál Návštěvníci, film Všichni dobří rodáci nebo také pohádky Pyšná princezna, Jak se budí princezny, Čertí brko nebo Anděl Páně 2. Tam všude jsou krásy našeho kraje zaznamenané. A to není všechno, patriotům srdce zaplesá i při sledování  Bajkerů nebo Špuntů na vodě a také …při večerníčku Podivuhodné cesty ježka Aladina. A právě díky němu se na mapu více než dvou desítek filmových míst Vysočiny dostala také jihlavská zoo.

 

Toto je Aladin. Hlavní hrdina  večerníčku Václava Chaloupka. Ohrožený druh ježka – ježek ušatý. Aladin cestoval z dalekého Egypta až do jihlavské zoologické zahrady. Jeho putování bylo plné překážek a nebezpečí, přesto se nakonec vrátil zpátky domů. A vy se můžete bezpečně projít po jeho stopách. Začínají v pavilonu Africká savana u boty, ve které se Aladin dostal do Čech. Nevěříte…vyrazte do jihlavské zoologické zahrady a nezapomeňte na Turistický pas. K dostání je zdarma na infocentrech i na filmových místech. Tedy i u nás na pokladnách.

Úkoly, které budete zaznamenávat do Filmového pasu, slibují v závěru odměnu.  Filmový turistický batoh za deset razítek, za čtrnáct a více razítek pak možnost získat jednu z hlavních cen. Kdo vyhraje víkendový pobyt, návštěvu filmových ateliérů nebo deskovou hru ukáže podzimní losování. Kupon je třeba dodat na tuto adresu do 20.10.2019.

Užijte si putování a těšíme se na vás v Zoo Jihlava.

Více o turistické soutěži  KLAPKA, filmová Vysočina poprvé se dozvíte zde.