Domů » Den ptactva a klubový večer v Zoo Jihlava

Den ptactva a klubový večer v Zoo Jihlava

Den ptactva v Zoo Jihlava

Zoo Jihlava zve všechny návštěvníky na tradiční oslavu Dne ptactva v neděli 31. března. Lidé se mohou těšit na první letošní letové ukázky sov a dravců v 11 a v 15 hodin a další bohatý doprovodný program, který společně se zaměstnanci zoo pomohla připravit i ČSOP Jihlava. Tato část nazvaná „Není jeřáb jako jeřáb bude probíhat ve vzdělávacím centru jihlavské zoo PodpoVRCH od 10 do 15:30 hodin. Veškerý doprovodný program bude probíhat v rámci běžného vstupného do zoo.

Ve 14 hodin v africké vesnici Matongo se mohou zejména děti těšit na pohádku „O Perníčkovi, kterou ve formě muzikálu čerstvě upekli herci z Horáckého divadla Jihlava.

Tak jako každý rok budou mít nositelé ptačího příjmení na Den ptactva 50% slevu na vstupném do zoo a mohou se zúčastnit losování o ptačí budky      a další ornitologické ceny.

Protože ptákem roku 2019 je hrdlička divoká, tak budou mít všichni Hrdličkovi vstup do Zoo Jihlava zcela zdarma!

 

 

 

Klubový večer zavede návštěvníky do Patagonie

O zvířatech a přírodě jihu amerického kontinentu přijede povyprávět Mgr. Pavla Říhová z odboru ochrany přírody České inspekce životního prostředí, kde pracuje jako vedoucí odboru ochrany přírody, lesa a CITES.

Novinkou bude po přednášce možnost procházky s průvodcem k vybranému živočichovi z dané oblasti – tentokrát k expozici pásovců kulovitých. Vstupné na akci je 40,- Kč. Vstup do zoo není k účasti na akci nutný, stejně jako rezervace předem.

Valdez, kolonie rypoušů na Punta Delgada – foto Pavla Říhová
Torres del Paine, camping Pehoé – foto Pavla Říhová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Martin Maláč