Domů » Den pandy červené v Zoo Jihlava!

Den pandy červené v Zoo Jihlava!

Máte rádi pandy červené? Chcete se o nich dozvědět co nejvíce informací? Nepochybujeme, že ano, a proto se vydejte v sobotu 19. září do jihlavské zoo strávit krásný podzimní den v jejich přítomnosti.

V sobotu 19. září začne v 10 hodin v areálu zoo oslava mezinárodního dne pand červených. Dospělí i děti se mohou těšit na zábavné, hravé i vzdělávací aktivity nazvané „Ze života pandy“. Připraven bude i velký pandí kvíz o speciální rodinnou prohlídku s průvodcem a další ceny. Chybět nebude ani zcela mimořádné komentované krmení pan červených ve 14 hodin.

Panda červená (Ailurus fulgens) je menší šelma stojící na pomezí mezi medvědovitými a medvídkovitými šelmami. Obývá podhůří Himálaje a dalších pohoří v okolí v nadmořských výškách 2000 – 5000 m. n. m. Živí se převážně různými druhy bambusů, nepohrdne však ani plody, listy a kořínky dalších rostlin a občas uloví i drobné živočichy, nebo vybere ptačí vejce. V současnosti jsou pandy červené ohroženým druhem, kvůli velkému úbytku přirozeného prostředí a také kvůli nelegálnímu lovu pro kožešiny. V naší zoo se podařilo pandy červené již čtyřikrát úspěšně odchovat.

Foto: Archiv Zoo Jihlava – samice s jedním z prvních mláďat v Jihlavě r. 2015

Autor: Martin Maláč