Domů » Den dětí v Zoo Jihlava již tuto sobotu!

Den dětí v Zoo Jihlava již tuto sobotu!

V sobotu 4. června můžete přijít oslavit Mezinárodní den dětí do Zoo Jihlava. Bohatý program bude připraven v areálu zoo od 10 do 15 hodin.

Přichystaný bude soutěžní kvíz „Mláďata 2022 v Zoo Jihlava“ o rodinnou prohlídku do jihlavské zoo. Dále budou připraveny hry pro děti „Zvířecí rodinky“, členové spolku Derbianus Conservation mají připravené malování na obličej v rámci akce „Den s antilopou Derbyho“. Český svaz chovatelů návštěvníkům ukáže velice netradiční soutěžní disciplínu „Králičí hop“ a spolek Trash Hero Jihlava má nachystané aktivity na podporu mořských želv.

Od 12 do 14 hodin bude v areálu u dravců probíhat program „Příroda je naše dědictví i budoucnost“ od Agentury ochrany přírody a krajiny ČR a představen bude i projekt Tarsius na výzkum
a ochranu filipínské fauny.

Ještě před Mezinárodním dnem dětí nezapomeneme ani na nemocné a jinak znevýhodněné děti během už tradiční akce Noc snů.

V pátek 3. června od 18 hodin se Zoo Jihlava opět připojí k pořádání speciálního programu pro handicapované, nebo jinak znevýhodněné děti. Tentokrát bude program věnován zejména onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Těšit se budou moci na netradiční večerní putování po jihlavské zoo, zajímavá zastavení u zvířat a také na divadelní představení „Na Hromnice o hodinu více“ v podání Literárně dramatického souboru ZUŠ Jihlava (skupina Velký Bloud).

Celá akce bude zdarma a to pouze pro předem objednané rodiny s onkologicky nemocnými dětmi.

Autor: Martin Maláč