Domů » Den dětí, nová mláďata a Noc snů v Zoo Jihlava

Den dětí, nová mláďata a Noc snů v Zoo Jihlava

Den dětí v Zoo Jihlava se kvapem blíží!

Jihlavská zoo zve všechny děti, i ty, kteří se stále dětmi cítí být, na velké oslavy jejich svátku. Letos poprvé pořádané ve spolupráci s Hitrádiem Vysočina. Celý den bude ve znamení zážitků a dobrodružství v areálu zoo i v přilehlém prostoru letního kina.

A na co se mohou návštěvníci těšit? V samotné zoo bude probíhat od 11 do 17 hodin malování na obličej, výtvarná dílna s pískováním, ukázka přírodnin a nejrůznější soutěže a hry. Pro všechny se soutěživým duchem bude přichystán zookvíz o hodnotné ceny jako je speciální rodinná prohlídka s průvodcem, kreditní permanentka, plyšáci a další suvenýry ze zoo. V sousedním areálu letního kina budou probíhat ukázky hasičské a policejní techniky i zásahů, děti si budou moci vyzkoušet nejrůznější sporty a celý program bude doplněn různými akcemi a vystoupeními na pódiu.

U vybraných druhů zvířat budou probíhat mimořádná a speciální setkání a komentovaná krmení. Ve 12 hodin to budou lamy guanako, ve 14 hodin tuleni obecní, v 14:30 tapíři jihoameričtí, v 15:30 hrošíci liberijští a nakonec v 17 hodin vlci iberští. V 11 a v 15 hodin budou probíhat také letové ukázky sov a dravců. V 13:00, v 16:00 a v 17:30 budou v africké vesnici Matongo v případě teplého a hezkého počasí ukázky živých hadů, ještěrů a dalších roztodivných živočichů, kterých se návštěvníci spíše bojí, nebo ostýchají.

Celá akce je pořádána v rámci běžného vstupného do zoo s neomezenou kapacitou. Navazující program na letním kině je pak zcela zdarma, navíc v odpoledních hodinách po překonání stezky dobrodruhů budou mít dětští návštěvníci vstup do zoo zdarma!

 

Zoo Jihlava se začíná plnit mláďaty

Nejen malý lenochod dvouprstý, jehož úspěšný odchov si všichni návštěvníci i zaměstnanci přejí, se v posledních dnech narodil v jihlavské zoo. Květen coby lásky čas skutečně nastartoval nejedny námluvy nebo rovnou narození, či vyklubání se u spousty druhů živočichů…

Na kuželovitých hnízdech se již vyklubali první malí plameňáci růžoví. Loriové mnohobarví horští, kteří se vylíhli již před dvěma měsíci, začali létat po boku svých rodičů a trochu neočekávaný odchov puštíků bělavých překvapil i samotné chovatele. Ze savců můžeme jmenovat třeba pět koťat vzácných koček arabských v zázemí zoo, v expozicích jsou k vidění malé kapybary, lemuři kata, lemur černý a malé drápkaté opice. V pavilonu žiraf jsou k vidění dva odchovy gundi saharských, zatímco dvojčata fenků tamtéž svoje boudy ještě neopustila, protože je uvnitř bedlivě hlídají rodiče.

Jediné omezení pro návštěvníky související s mláďaty trvá a ještě chvíli potrvá v pavilonu Hacienda Escondido, právě kvůli zmíněnému mláděti lenochoda dvouprstého. To se v zoo narodilo relativně mladé a stále nezkušené sedmileté samici a dvacetiletému samci, který se narodil jako první lenochod v jihlavské zoo. Malý lenochod narozený 29. dubna se má zatím čile k světu, ale právě protože bychom ho rádi úspěšně odchovali a představili návštěvníkům, byli jsme nuceni pavilon dočasně uzavřít, aby se matka i mládě zbytečně nestresovali

 

Noc snů v jihlavské zoo

V pátek 7. června od 18 hodin se Zoo Jihlava opět připojí k pořádání speciálního programu pro handicapované, nebo jinak znevýhodněné děti. Tentokrát bude program věnován zejména tělesně handicapovaným a bude probíhat jako kouzelné a nezapomenutelné večerní putování zoologickou zahradou, zajímavá zastavení u vybraných zvířat a příjemné setkání s Tomášem Zelenkou (bývalý třebíčský hokejista a trenér národního týmu sledge hokeje), který moc dobře zná všechna úskalí tělesného postižení i to, jak se s ním poprat a splnit si své sny. Účastníci se budou moci těšit i na vystoupení folklorní skupiny Pramínek.

Celá akce bude pouze pro objednané rodiny s handicapovanými dětmi, které se mohou přihlásit nejpozději do 31. května na kontaktu jarosova@zoojihlava.cz nebo telefonu 567 573 777. Vstup bude zdarma v rámci běžného vstupného do zoo.

 

Autor: Martin Maláč

Foto: Jan Foltán