Domů » Březnový klubový večer o Altaji a představení knihy Liščí žena

Březnový klubový večer o Altaji a představení knihy Liščí žena

Klubový večer v Zoo Jihlava zavede návštěvníky na Altaj 

Březnový klubový večer, který bude probíhat ve čtvrtek 7. března v centru PodpoVRCH v jihlavské zoo, bude o Altaji. Oblasti, kde se stýká Rusko, Mongolsko, Kazachstán a Čína. Zemi, kde je člověk víc než kde jinde sám se sebou a sám sebou.

O tom, co se dá vidět a prožít při třítýdenním putování přes Jihočujský a Severočujský hřbet po svých s batohem na zádech, podhůřím Severočujského hřbetu na koňském hřbetě, či s pádlem v ruce na palubě raftu ve vlnách řek Čuje a Katuně přijde vyprávět Ing. Katarína Ruschková z Jihlavy.

Novinkou bude možnost, projít se i s průvodcem po přednášce k výběhu rysů ostrovidů, kteří oblast Altaje také obývají.

Vstupné na akci je 40,- Kč. Vstup do zoo není k účasti na akci nutný, stejně jako rezervace předem.

Katarína Ruschková
Altaj – foto Katarína Ruschková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Liščí žena – mýty a legendy severských národů

Dne 16. března od 17 hodin proběhne v Centru PodpoVRCH jihlavské zoo představení a prezentace knihy Liščí žena a autorské čtení s Ondřejem Pivodou.

Dospělí i děti se mohou těšit na pohádky, bajky o zvířatech i  tajemné příběhy o šamanech a jejich kouzlech. Pohádky původních obyvatel Sibiře u nás nejsou příliš

známé, což je velká škoda. Některé jsou zábavné, jiné strašidelné, ale ve všech se skrývá kus životní moudrosti jejich tvůrců, žijících v srdci drsné, severské divočiny.

Součástí akce bude i prezentace originálů ilustrací, včetně setkání a besedy s výtvarnicí Veronikou Křivánkovou, která knihu ilustrovala.

Vstupné na akci bude zdarma, rezervace předem není nutná.

Liščí žena – ilustrační foto
Liščí žena – ilustrace Veronika Křivánková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Martin Maláč