Programy probíhají v Centru environmentální výchovy PodpoVRCH, které najdete hned vedle hlavního vchodu do zoo. Vstup do centra na výukové programy je přes hlavní pokladnu (u parkoviště). Případně po dohodně mohou naši lektoři přijet i za Vámi. Programy realizujeme pro skupiny osob.

Rezervace programů musí být provedena minimálně 7 dní předem prostřednictvím www.zoojihlava.cz, e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky na čísle 567 573 774. 

Zvířecí kuchařka (září–listopad)

Pojďte s námi do světa býložravců, masožravců a všežravců, kde se blíže podíváme na zvířecí „jídelníček". Zaměříme se na to, jak si potravu obstarávají, jakým způsobem si dělají zásoby na zimu i jak přečkávají období nedostatku potravy. Program je doplněn ukázkou přírodnin a vzorky potravy různých živočichů.

Oblečme se na zimu (prosinec–únor)
Při programu ukážeme, čím je kryto tělo hmyzu, plazů, ptáků a savců. Jakým způsobem se chrání před chladem a jak jim to pomáhá v jejich životě. Jednotlivé ukázky si osaháme a v průběhu programu se blíže seznámíme a pohladíme vybraná živá zvířata.

Jaro – lásky čas (březen–květen)
Povídání o zvířecích námluvách, rozmnožování i mláďatech. Jak se živočichové v tomto období chovají, jak si hledají partnera i jakým způsobem pečují o své potomky. Program je doplněn ukázkami přírodnin i živých zvířat.

Letní putování (červen–srpen)
Průvodce skupinu provede po areálu zoo a seznámí ji se zajímavostmi o jednotlivých zvířatech. Prohlídku lze zaměřit na vybrané skupiny zvířat a přizpůsobit možnostem účastníků.

 

Typ programuCena za osobu
Program pro seniory 30 Kč
Program pro seniory + vstup do zoo 60 Kč
Program pro seniory realizovaný mimo zoo 1500 Kč / výjezd