Soutěž „Dejme jim šanci! II.”

I v letošním roce bude pokračovat soutěž pro školy věnovaná kampani vyhlášené organizací EAZA (Evropská asociace zoologických zahrad). V tomto roce je to kampaň „Let it grow!” zaměřená na lokální biodiverzitu.

  1. A.výtvarná část - pro MŠ a 1. stupeň ZŠ

Ve škole si na školní zahradě nebo v okolí školy vytvořte krmítko pro ptáčky (mnohé inspirace najdete např. na internetu). Krmítko můžete mít jedno velké, ale i více malých. Vyfoťte jej a fotku zapracujte do výtvarného dílka s doplněním ptáků, které jste tam viděli.

  1. B.výzkumná část - pro 2. stupeň ZŠ a SŠ

Sledujte svoje okolí a zaznamenejte následující věci:

  1. V období od 6. do 17. února se projděte ve svém okolí a zaznamenejte všechna zvířata, která uvidíte v okolí školy, ale i v okolí svého bydliště. Stejnými místy se projděte i v období od 18. do 28. dubna opět zaznamenejte všechna zvířata, která uvidíte a pak jednotlivé seznamy porovnejte.
  1. Zaměřte se na vybrané rostliny a živočichy a zapište si datum a místo jejich prvního pozorování v roce 2017.


sněženka

pampeliška

podběl

květ vrby („kočičky“)

zlatý déšť

čáp

žába

vlaštovka

motýl

ruměnice


 

  1.  V první jarní den (20. března 2017) zaznamenejte teplotu v 8:00, ve 11:00 a ve 14:00 a spočítejte průměrnou teplotu.
  2. Doplňkový nepovinný úkolSledujte teplotu po celý březen. Teplotu zaznamenejte vždy ve stejný čas v rozmezí 11:00 - 13:00. Zjistěte, který den byla teplota nejvyšší a nejnižší.

INICIATIVĚ SE MEZE NEKLADOU, MŮŽETE DOPLNIT ČÍMKOLIV :-)

Prezentace výsledků, závěrů, ukázek aktivit, fotografií, plakátů apod. proběhne ve středu 31. května 2017 v Centru PodpoVRCH, kdy budou mít zapojené děti vstup do zoo zdarma.

Soutěží se o vstup do zoo s průvodcem nebo výukový program v Centru PodpoVRCH zdarma. ZDE můžete vyplnit předběžnou přihlášku. Pokud máte zájem o podrobnější informace, napište nám.

        Mgr. Pavla Jarošová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Již proběhlé kampaně EAZA:

Kampaň EAZA 2014/2015

Kampaň EAZA 2012/2013

apecampaignlogo1

banner biodiverzita

carnivore

zaboun