Nenechte si ujít

Právě se stalo

V sobotu 25. 6. od 12.00 do 17.00 bude v zoo probíhat akce s názvem: "Život kolem vody a pod vodou". Těšit se můžete na různé hry a soutěže:-)

 

zoo jihlava plakat

Zvídavá kamera

Jedinečné místo pro Váš výlet

Zoo Jihlava a její poslání

Jedním z důležitých úkolů lidstva je zachování genofondu rostlin a živočichů. Bez moderních zoologických a botanických zahrad by to nebylo možné. Zoologické zahrady plní i mnoho dalších důležitých úkolů. Cílem je radost z kontaktu se zvířaty, úcta k přírodě, porozumění životu zvířat a pochopení opodstatnění jejich existence.

 

pecet-hlavni

Zoo Jihlava rozdělená do pěti kontinentů se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). Všech pět kontinentů můžete navštívit během jediného dne.
K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další...
Nabízíme kromě vzdělávání (PodpoVRCH) i odpočinek a relaxaci - občerstvení na několika místech areálu, obchod se suvenýry, dětský koutek i kontaktní zoo. Pro návštěvníky chystáme, v průběhu roku, mnoho zajímavých akcí.

Jihlavská nej:
Ti malí: nejmenší poddruh tygra - tygr sumaterský, nejmenší medvěd - medvěd malajský, nejmenší vydra - vydra malá, nejmenší primát - maki trpasličí
Ti velcí: největší vačnatec - klokan rudý, největší hlodavec - kapybara, největší papoušek - ara hyacintový, nejvyšší suchozemský savec - žirafa síťovaná a Rothschildova.
Naleznete u nás jednu z největších kolekcí drápkatých opic v republice. A také se můžeme pyšnit jedinečnými odchovy řady druhů kočkovitých šelem či např. velemyší obláčkových.